Podělte se o své názory na "netuctové filmy" (či cokoli jiného) s ostatními
Stepan
E-shop Magic Boxu ukončil činnost, uvádí web společnosti.
https://www.magicbox.cz
Honyx
https://tydenik.echo24.cz/clanek/prorok-paranoidniho-veku-Hu9Rd
zóna
nmafan: Díky, opraveno.
nmafan
zóna: "Znal jsem ji dobře" je z roku 65.
zóna
Honyx: Ad vrabci/dravci. Až do vydání na DVD Levnými knihami se o filmu v české
filmové literatuře i katalozích čtyři desetiletí vždy psalo pod názvem Vrabci a
dravci. Až LK ho přejmenovaly, a na Zóně to původní pojmenování zůstalo jako
relikt "starých časů". Dík za upozornění, v Katalogu jsem to doplnil.
A Den sovy v Katalogu není, protože tam dle mých osobních kritérií
nepatří, ale existence disku byla na Zóně zmíněna sedmkrát
(https://zona.veveratka.cz/index.php?p=1&find=den+sovy).
Honyx
@zona @sPaRk ceník LK odhalil dva tituly, které by klidně mohly být součástí
zdejšího katalogu: Den sovy (Il giorno della civetta) 1968, Dravci a vrabci
(Uccellacci e uccellini) 1966 - resp. ten v katalogu je, ale pod podivným názvem
Vrabci a dravci (?).
zóna
sPaRk: Je to bludný kruh. V těch cenících je bohužel spousta disků, které LK
nevydaly, ale jen skoupily od jiných vydavatelů a doprodávaly (tedy stejný model
jako u knih).
sPaRk
ad LK: Něco se také dá vytáhnout z archivovaných verzí tehdejšího webu. Letmo jsem jich několik prošel a narazil na dobové soupisy DVD a hlavně kompletní ceníky, jejich zveřejňování ale bohužel končí někdy s rokem 2008.
Nostalghia.cz
Alexander Kluge (1932–2026)
Honyx
@Zona Šimona a Matouše vyhledal, ale to jsem mu zase naopak nevěřil já :)...
Nejsem pamětník, několik DVD (cca 5 ks) z LK mám, ale jen díky tátovi.
zóna
Honyx: Problém je v tom, že ChatGPT jen "vytahal" disky LK z Katalogu na
Zóně. Jenže chybí mraky dalších titulů, které v Katalogu nejsou (a být nemohou) -
funesovky, filmy ze série Šimon a Matouš, cormanovky, východoněmecké indiánky,
disky z normalizační edice, disky se seriály a s dokumenty, dětské filmy...
Honyx
Ještě aktualizace DVD LK, nakonec 334 titulů...: https://sharetext.io/k0ivstex
Honyx
Potrápil jsem ChatGPT a vydoloval z něj tabulku titulů vydaných DVD u Levných
knih... je to 330 položek... viz tu: https://sharetext.io/ecfu92di
Nostalghia.cz
https://www.ceskatelevize.cz/porady/23875-praha-neklidne-srdce-evropy/
hendrixx
Jim Jarmusch v cukrárně:
https://x.com/Criterion/status/2033625337091764259/
David
https://www.funcityeditions.com/films/born-to-win
David
https://viavision.com.au/products/cutters-way-imprint-collection-117
Update:
Krysař [Les Films du Paradoxe vs. Kino International vs. Image Forum Video vs. Levné knihy KMa vs. Deaf Crocodile / Blu-ray]
Bod obnovy [Magic Box / Blu-ray]
zóna
sPaRk: Držím se pravidla vždy jednou za 20 let přijít s nějakou inovací!
sPaRk
zóna: Gratulace k přechodu na https certifikát! ;-)
Někdejší cinefilův ráj končí: https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-spolecnost-levne-knihy-je-v-insolvenci-vaz-ji-zlomily-covid-energeticka-krize-i-pokles-trzeb-40566294
Update: Keď som sa už zase vŕtal v tom Zemanovi, dal som dokopy aj nejaký podrobnejší popis tých vystrihnutých scén v Baronovi Prášilovi, nech je o tom aspoň nejaký "dôkaz", keď sa už MKZ rozhodlo tú dlhšiu verziu navždy pochovať... :-P
pkkoblih
Jen malá poznámka v dnešní zprávě zmíněnému obchodu Stample! Docela by mě
zajímal myšlenkový pochod dotyčných, kteří tam určují ceny. Jako chápu, že si
jsou pravděpodobně vědomi toho, že většina titulů už nelze sehnat, ale chtít za
bazarový disk tři litry-viz např. filmy od Tarkovského, ale i za filmy, které k
sehnání jsou, díky znovuvydání MagicBoxem a za ,,babku"-mi často přijde, že ty
lidi nemají absolutní pojem o tom, co si za to říct. Prodá se/neprodá se, hovno
zle.
ctirad
pwh: Není zač, to byla maličkost. Kdybyste do budoucna ještě něco potřeboval
načasovat, tak se klidně ozvěte. (-:
pwh
ctirad: Super, sedí to (tady by měl být smajlík znázorňující vztyčený palec:)
Jsem vám vděčný. Ještě raději bych tedy byl, kdybych si s tím dokázal poradit sám, ale je dobré vidět, že se najdou vstřícní lidé.
Moc děkuji:)
ctirad
pwh: Aha, Eric Rohmer, také můj oblíbený režisér. (-:
Dal jsem Vám to do diskuze pod těmi českými titulky. Mělo by to sedět.
Tak si užijte tento krásný film!
pwh
Ctirad: Tak se mi povedlo najít pasující eng subs. Nevím, jestli je můžu jen tak prezentovat tady, kdyby s tím byl nějaký problém, nechť jsem smazán.
Tedy eng subs jsou zde:
https://www.opensubtitles.org/cs/subtitles/8329893/the-green-ray-en
A ty české, u kterých bych potřeboval stejné časování, zde:
https://www.titulky.com/Le-Rayon-vert-313181.htm
U těch českých sice není uveden framerate, ale podle komentářů to má být 25. Nevím, zda je to správně.
No a rls, na který pasují ty eng subtitle, má 23,976.
Kdyby se opravdu zadařilo, byl bych moc vděčen.
Přemek
Prosím o varování předem, vede-li odkaz na Parlamentní listy. Fakt jsem se lekl, takový drek většinou neotvírám.
pwh
ctirad: Díky za nabídku. Sedící eng titulky, podle kterých by se daly načasovat ty české, jsou přímo součástí souboru MKV s filmem. Kdysi jsem je uměl ze souboru dostat jako SRT, ale možná budou k sehnání někde na netu. Poohlédnu se po nich, ale teď se k tomu dostanu nejdřív o víkendu, možná ještě později.
Když tak dám potom vědět, jaká je má mailová adresa.
Nalezeno příspěvků: 28984